Güncel Kamu Haberleri, Memur Haberleri, Kamudan Haberler

ÖSYM, e-ALES deneme sınavı yapacak

ÖSYM, e-ALES deneme sınavı yapacak
06 Ocak 2017 - 11:19 'de eklendi ve 892 kez görüntülendi.

ÖSYM bir ilke imza atarak bir sınav için deneme sınavı yapacak. 11 Şubat’ta ilk kez elektronik ortamda yapılacak olan ALES sınavına adayların aşina olmaları amacıyla 28 Ocak’ta ‘e-ALES Deneme Sınavı yapılacak. Deneme sınavı ücreti 20 TL olacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı’nın (ALES) 11 Şubat’ta ilk kez elektronik ortamda yapılacağını belirterek, “Adayların sisteme aşinalık kazanması amacıyla 28 Ocak’ta ‘e-ALES Deneme Sınavı’ yapacağız” dedi.

Adayların sisteme aşinalık kazanması amacıyla 28 Ocak 2017’de Ankara’da Esenboğa e-Sınav Merkezi’nde “e-ALES Deneme Sınavı”nın uygulanacağını belirten Demir, şöyle konuştu:

“Aynı zamanda kendini denemek isteyen adaylar için bir imkan oluşturuyoruz. ÖSYM’nin bir sınav için deneme yaptığı ilk uygulama olacak. Deneme sınavı sonuçları, hiçbir amaçla kullanılamayacak. Sınav sonuçlarının, 11 Şubat 2017 tarihinde gerçekleşecek olan e-ALES’e bir etkisi olmayacak. 2017 e-ALES Deneme Sınavı’na başvuran adaylar, aynı zamanda e-ALES ve diğer e-YDS’lere başvuruda bulunabilecek.”

“e-ALES Deneme Sınavı”na başvuruların bugünden itibaren 18 Ocak 2017’ye kadar yapılabileceğinin altını çizen Demir, sınav ücretinin 20 lira olarak belirlendiğini kaydetti.

Ömer Demir, başvuruların ÖSYM’nin bugün yayımlanacak duyurusunda yer alan internet adresine yapılacağını aktardı.

memurlar.net

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER