Güncel Kamu Haberleri, Memur Haberleri, Kamudan Haberler

MEB’den öğretmenlere ingilizce uygulama sınavı uyarısı

MEB’den öğretmenlere ingilizce uygulama sınavı uyarısı
28 Şubat 2017 - 9:32 'de eklendi ve 878 kez görüntülendi.

MEB, ortaöğretim ingilizce derslerinde yapılacak uygulama sınavları ile ilgili öğretmenlere uyarı yaptı.

İngilizce uygulama sınavlarının yapılması yönetmelik uyarınca uygulamalı derslerde zorunlu olup, okullarda uygulanması konusunda bilgi eksikliklerinin olmasından dolayı çoğu okulda uygulanmamakta ya da farklı şekillerde uygulanmaktadır.

Sınavın en önemli amacı öğrencileri eğitim-öğretim dönemi boyunca dersin içeriğine karşı aktif hale getirmek ve dili sürekli kullanmaya yönlendirmektir. Yapılacak sınavın 4 (dört) beceriyi ölçmesi gerektiğinden dönem boyunca e-okul sistemine belirli bir tarih girilmeksizin ders öğretmeninin istediği an yapabilmesi açısından esnekliği vardır.

Öğretmenin dönem boyunca öğrencileri değerlendirme şansı olduğundan öğrencileri gözlemleme ve değerlendirme için yeterli süreye sahip olunacaktır. Aşağıdaki evraklar 2016-2017 Eğitim-Öğretim Dönemi Türkiye İl Zümre Başkanları Çalıştayında, Türkiye’nin her köşesinden gelmiş zümre başkanlarının kararı ve MEB Ortaöğretim Kurumları Şube Başkanlığının onayıyla alınmış zümre öğretmenler örnek Toplantısı ve uygulama sınavı tutanaklarıdır;

İngilizce Dersi Ek Zümre Öğretmenler Örnek Toplantı Tutanağını  indirmek için tıklayınız.

İngilizce Uygulama Sınavları Örnek Tutanağını indirmek için tıklayınız.

memurlar.net

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER