Güncel Kamu Haberleri, Memur Haberleri, Kamudan Haberler

MEB sosyal medya üzerinden çeşitli açıklamalarda bulundu

MEB sosyal medya üzerinden çeşitli açıklamalarda bulundu
08 Şubat 2017 - 11:58 'de eklendi ve 2051 kez görüntülendi.

Milli Eğitim Bakanlığı resmi twitter adresi @tcmeb hesabından çeşitli konularda açıklamalarda bulundu.

Müfredat değişikliği…

Değişen müfredatta Atatürk ve İsmet İnönü’nün çıkarıldığı iddaaları için; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve İsmet İnönü’nün müfredattan çıkarıldığı iddiası doğru değildir. Bunu söyleyenlerin yaptığı önleyici propagandadır, iddialar gerçekleri yansıtmıyor.” denildi.

Ayrıca müfredat değişikliği ile ilgili olarak, “Öğrencilerimize günlük hayatta faydalı olacak şeyleri öğretmemiz lazım. Askıya çıkarılan taslak öğretim programları ile ilgili olarak şu ana kadar 165 bin 326 görüş, öneri ve eleştiri Bakanlığımıza ulaşmıştır. Türkiye’de her şey iyiye gidiyor, öğretim de öyle. Yeni sistemde çok şey öğretmektense öğrenmeyi öğretmek istiyoruz. Gayretimiz, çalışmalarımız eğitimi daha iyi hale getirmektir. Kaliteli eğitimin şartlarını sağlamak için derslik ve öğretmen başına düşen öğrenci sayısını azaltmak gerekir. Eskisinden daha iyi bir müfredatı halkımızın önüne çıkartmış olacağız inşallah. Daha kaliteli eğitime geçmek için tüm kademelerde tekli eğitime geçmek lazım. Evrenseli yakalayabilmek için en az bir yabancı dil mutlaka bilmek gerekir.” ifadeleri yer aldı.

MEB’den İhraç Edilen Öğretmenler…

OHAL kapsamındaki 686 Sayılı KHK ile toplam 4 bin 464 kişi kamu görevinden çıkarıldı, 17 kişi ise göreve iade edildi. KHK ile Milli Eğitim Bakanlığından 2 bin 585 kişi görevden ihraç edildi. Konuyla ilgili olarak MEB sosyal medya hesabından şu ifadelere yer verdi.

“Halkımızın 15 Temmuz gibi darbelerle muhatap olmaması, yeniden şehit vermemesi için bu zararlı unsurlara karşı tedbir almak gerekir. Bu kapsamda, sorumluluğumuzun gereği olarak, 33 bin 65 kişiyi ihraç ettik, 7 bin 210 kişi hakkında ise inceleme devem ediyor.” denildi.

Öğretmen Açığı…

“Şuanda öğretmen ihtiyacımız 100 binin altında, inşallah her yıl belli sayıda öğretmeni sistemimize dahil edeceğiz. Şu an itibarıyla 832 bin öğretmenimiz görev yapıyor. Net öğretmen ihtiyacımız 98 bin 537, doluluk oranı ise yüzde 89,41. “

Suriyeli mülteciler…

“Suriyeli mültecilerden yaklaşık 302 bin öğrenci geçici eğitim merkezlerinde, kendi okullarımızda ise 181 bin öğrenci eğitim görüyor.”

Rotasyon…

“Rotasyon hiç şüphesiz çok gerekli, ancak şu an uygulamayı düşünmüyoruz.”

İşte MEB’in resmi twitter adresin @tcmeb’den paylaştığı o twittler…

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER