Güncel Kamu Haberleri, Memur Haberleri, Kamudan Haberler

17 Nisan’da öğretmenlere ek ders ödenecek mı?

17 Nisan’da öğretmenlere ek ders ödenecek mı?
07 Nisan 2017 - 23:30 'de eklendi ve 3988 kez görüntülendi.

İdari tatil kararının alındığı 17 Nisan’da öğretmenler ve eğitim kurumu yöneticileri ek ders ücretlerini alabilecek mi?

16 Nisan’da yapılacak referandum nedeniyle Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz 17 Nisan pazartesi gün öğretmenlerin idari izinli sayılacağını ve okulların tatil edildiğini açıklamıştı.

Peki öğretmenlerin ek ders ücretleri ödenecek mi?

Eğitim öğretim kurumlarında alınan idari tatil kararlarına yönelik olarak, 2016-2017 yıllarını kapsayan toplu sözleşmede şu hüküm yer almıştır:

“Ders görevinin yapılmış sayılacağı haller
Madde 2- (1) Milli Eğitim Bakanlığına bağlı örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ders yılı içerisindeki iş günlerinde genel idari izinli olmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler ile öğrencilerin çeşitli nedenlerle sınıf veya okul bütünlüğünde izinli sayılmaları sebebiyle eğitim ve öğretim faaliyetlerini fiilen yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.”

Alınan bu karar uyarınca, yönetici ve öğretmenler, 17 Nisan 2017 Pazartesi günü, üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders, varsa ek ders, ders niteliğinde yönetim, hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılacaktır. Yani 17 Nisan’daki ek dersler ödenecektir.

Kaynak:memurlar.net

HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER